CestováníZahraničí

Dubaj jako místo zážitků. Co všechno zde můžete podniknout?

Přemýšlíte nad tím, že letošní léto strávíte v Dubaji? Město láká především na luxus, kterým je proslulé. Podle cestovatelů, kteří tento kout světa navštívili mluvíme o místě, kde je možné opravdu všechno. Chcete si zalyžovat v obchodním centru uprostřed parného léta? Není problém! Nebo si snad chcete pořídit leoparda za svého domácího mazlíčka? Ani to zde není ničím výjimečným. Fantazii se zkrátka v Dubaji meze nekladou. Ale abyste alespoň věděli, u čeho začít nebo co podniknout jako první, přinášíme vám několik tipů. 

Burj Khalifa jako povinná zastávka každého turisty

Dubaj lze označit za místo zážitků, ať už si pod zážitky představíte pořádnou dávku adrenalinu nebo dechberoucí výhledy. Jeden takový nezapomenutelný výhled, který vám vezme dech z plic nabízí také Burj Khalifa – nejvyšší mrakodrap světa, která dominuje celému Dubaji. 

Pokud byste chtěli tuto majestátnost přehlédnout, nepodaří se vám to. I když je Dubaj obecně místem, kde se vysokých budov nachází celá spousta, žádná jiná této nemůže ani zlomkem konkurovat. Pokud chcete zážitek z návštěvy této věže ještě znásobit, vyplatí se zakoupit si drink ve 148. patře. Zde se totiž nachází super luxusní bar.

Burj Khalifa Dubai mrakodrap
Burj Khalifa Dubajský nejvyšší mrakodrap

Dubajská fontána (Dubai Fountain) je také rekordmanem

Kromě toho, že je Dubaj městem zážitků se zde také najde několik rekordmanů. Nemluvíme o lidech, ale spíše o věcech a budovách či objektech, které drží světový rekord. Vezměme si takovou Dubajskou fontánu, která se nachází v samotném centru destinace. Jedná se o fontánu pyšnící se největším choreografickým systémem fontán na celé planetě. Vodní show konající se zde několikrát za den stříká vodu až do výšky 150 metrů. A to je, panečku, zážitek!

Dubajská fontána
Dubajská fontána

Pláž Kite Beach – projeďte se na saních po písku

Dubaj je snad jediné místo na zemi, kde v jeden den můžete prožít radovánky všech ročních obdobích, které se u nás střídají po třech měsících. Jak již bylo zmíněno, zalyžovat si za příjemného chladu můžete uprostřed obchodního centra, kde se nachází sjezdovky. A pokud si chcete užít kombinaci zimních a letních radovánek, zajeďte si sjet písečné vlny na pláž Kite Beach. 

Podobných pláží a samozřejmě také pouští se nachází v okolí Dubaje celá spousta. Sjíždět si písek můžete třeba na saních nebo takzvaných lopatách, jež jistě znáte z posledního ročního období roku. U nás se na nich sjíždí hromady sněhu, v Dubaji se na nich jezdí po písku.

Kite Beach - Dubajská bílá písečná pláž oblíbená pro kitesurfing a projížďky na kajaku
Kite Beach – Dubajská bílá písečná pláž oblíbená pro kitesurfing a projížďky na kajaku

V Dubaji zažijete i pouštní safari

Řádění v dunách či cesta za volně žijícími zvířaty. Člověk by řekl, že něco podobného může zažít jen a pouze v Africe. Jenže opak je pravdou. I v Dubaji zažijete přesně to, co jsme nyní popsali. Pokud vás už nějaký ten pátek láká safari, které není součástí zoologických zahrad, Dubaj vám dává možnost něco takového prožít. 

V současné době si lze objednat výlety do pouště se školenými profesionály, které při svém cestování rozhodně oceníte. Důvodem toho je, že po cestě se opravdu setkáte s žijícími zvířaty a doslova splynete s přírodou. A stejně jako africké safari, i to v Dubaji je místy nebezpečné. Díky průvodcům však výlet zdoláte bez jediného škrábance. Svůj podíl na bezpečnosti výletu mají i terénní vozy, kterými se na pouštní safari vydáte.

Pouštní Safari v Dubaji
Pouštní Safari v Dubaji

Vzhůru na Dubajský autodrom!

Pokud jste milovníkem automobilů a adrenalinových zážitků s tímto spjatých, rozhodně byste měli zamířit na Dubajský autodrom. Zde si totiž můžete vyzkoušet to, jaké je to být profesionálním závodníkem. Právě zde se vám nabízí možnost vyzkoušet si vzrušující jízdu ve voze ze závodního seriálu Ferrari GT nebo Clio Cup. 

Jestliže se na první samostatnou jízdu necítíte, můžete si zakoupit soukromé lekce se zkušeným instruktorem. A uvidíte, jistě si tímto zlepšíte své dovednosti v řidičském průkazu.

Dubajský autodrom
Dubajský autodrom
5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..