Tipy a rady

Nejromantičtější místa na světě, kde žena řekne své ano

Požádat drahou polovičku o ruku nikdy nebylo snazší a tak nějak automatické, než když se nacházíte na jednom z nejromantičtějších míst na světě. Pánové, přejete se vyslovit? Pak zamiřte na některý z ostrovů či do některého z měst, kde se podvolí žena jakékoli povahy i s jakýmkoli názorem na svatbu. Některá místa mají zkrátka jakousi magickou moc. Tak kam se tedy vydat s prstýnkem ukrytým v batožině?

Řecké Santorini a magické západy slunce

Řecko patří k nejnavštěvovanějším destinacím vůbec. Lákavé je nejen svou cenou, ale také poměrně krátkou vzdáleností, kterou je třeba uletět. Navíc se zde nachází spousta krásných, architektonických skvostů i jiných turistických lákadel. Za zmínku ale stojí konkrétně Santorini, které se do povědomí lidí zapsalo jako místo s vůbec nejkrásnějšími západy slunce na světě.

Dnes se ostrov považuje také za ideální instagramovou lokalitu. Lidé mají tendenci si všechno fotit a přidávat na sociální sítě a tady je fotogenické naprosto všechno, nejen ony západy sluníčka za obzor. Ostrov je tedy ideálním místem, kde požádat ženu o ruku. A pokud byste to chtěli posunout ještě dál, nachází se zde více jak čtyři sta kostelů (mimochodem, prý je to víc než domů). Tak třeba toho na jedné řecké dovolené stihnete víc, než byste čekali.

Santorini
Santorini

Do Norska za polární září

Stejně magické a romantické místo je také Norsko. I když zde po většinu roku vládne poměrně chladná zima, třeba vás vzájemná láska zahřeje. A pokud nepatříte k milovníkům tepla, nebude vám zdejší klima ani příliš „proti srsti”, ba naopak.

Co je ale na Norsku tak romantického a magického, ptáte se? Zejména jeden úkaz, který se promítne v noci na nebi. Ano, jedná se o polární záři, která může být opravdu nádherným zátiším okamžiku, kdy budete svou vyvolenou žádat o její ruku. Abyste však polární záři zahlédli, doporučujeme sem zavítat od podzimu zhruba do poloviny dubna. Je sice pravdou, že i v létě můžete mít štěstí a vidět nádherný přírodní jev, ale ve zmiňované části roku je pravděpodobnost větší.

Polární záře
Polární záře

Benátky navštivte dřív, než se potopí

Co by to bylo za seznam romantických míst, kdybychom nezmínili ani jednu italskou destinaci. Itálie jako taková patří mezi velice oblíbené země (ostatně podobně jako Řecko). Je cenově přijatelná, cesta do státu je rychlá a svižná, navíc je zde toho tolik na prozkoumání. A i když se jisté porce romantiky dočkáte i v Římě, daleko lepší jsou Benátky, pokud plánujete vyřknout životní otázku.

Benátky se ale bohužel potápí. Pravděpodobně se jedná o místo, které zanedlouho zmizí z povrchu zemského podobně jako mnohé korálové útesy nebo ledovcová místa. Shodují se na tom vědci, je to dáno přírodními vlivy i globálním oteplováním. Proto s návštěvou italského romantického města neotálejte. Krásné Benátky vás opravdu překvapí, ať už se budete projíždět na gondole za zpěvu převozníka, nebo se budete líbat na jednom ze stovky mostů, jež Benátky lemují.

Benátky
Benátky

Paříž, miluji tě!

Možná vám seznam nejromantičtějších míst na zemi přijde stále ještě neúplný. A máte pravdu. Stále jsme nezmínili jedno z vůbec nejkrásnějších měst na světě, kam se lidé jezdí nejen zasnoubit. Za zmínku stojí rozhodně Paříž, která bývá tím hlavním cílem zamilovaných. A zatímco někteří se zasnoubí přímo pod Eiffelovou věží, jiní si to nechají až k Moně Lise do Louvru. Nebo bude tím vaším místem Vítězný oblouk?

V každém případě stojí Paříž za navštívení. Krásné francouzské město plné dobře se oblékajících, sebevědomých dam, všude vonících a křupajících croissantů a baretů, které nosí na hlavě prakticky každý si člověk bezesporu zamiluje. A to nejen proto, že se zde řekne ono pověstné a životní ANO.

Paříž
Paříž

Vzhůru do Portugalska

Náš seznam uzavřeme ještě jedním místem, které na romantice také nešetří. Konkrétně zavítáme do Portugalska do města Porto, které je skloubením středověku a moderního života. Ostatně i to je zdroj fascinace, kterou zde lidé pociťují.

Zamilovaní jistě ocení, že při romantické večeři při výhledu na středověkou hradbu mohou dopřát vynikající portské víno (které mimochodem pochází právě odtud) i vynikající jídlo, které jenom podtrhne onu romantickou atmosféru. Při procházce městem si budou připadat jako ve zcela jiné realitě, možná si řeknou, jako kdyby cestovali časem. A přesně tento pocit umocní krásu onoho okamžiku, když si muž poklekne.

5/5 - (1 vote)

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..