Cestování po ČR. Co je největším lákadlem?

Z důvodu stále ještě panujícího koronaviru se většina lidí rozhodla strávit letošní dovolenou v Česku. Chtějí se tím vyvarovat povinnému testování, navíc kdoví, jak se s novým typem onemocnění vypořádají v jiných státech světa. Naštěstí Česká republika nabízí mnoho krásných míst, která můžete vidět a která můžete navštívit během nejen letních parných dnů. Víte, kam v rámci cestování po ČR zavítat? 

Hrady a zámky jsou k dispozici

Pokud jste milovníky pohádek nebo pokud máte kupu dětí, proč nenavštívit některý z krásných hradů a zámků v České republice? Hrady a zámky jsou každoročně největším lákadlem. K vůbec nejnavštěvovanějším patří ty, na kterých se natáčela některá ze známých českých pohádek, jež se vysílají na televizních obrazovkách nejen v době vánočních svátků. 

Hrad loket

Podle průzkumu patří k vůbec nejkrásnějším hradům u nás hrad Loket, což je krásný gotický hrad nacházející se ve stejnojmenném městě. V minulosti se o tomto hradě mluvilo jako o nedobytném sídle. Pokud by někdo dobyl právě hrad Loket, dobyl by rázem celé Česko. Jestliže bychom měli zmínit pohádkový hrad, zmíníme Křivoklát, na kterém se natáčela nejedna krásná česká pohádka. Pokud se budete procházet po nádvoří nebo komnatami tohoto hradu, určitě si vybavíte pohádku Třetí princ, Anděl páně nebo Sůl nad zlato. 

Za zmínku ale stojí i některé zámky. Vzpomínáte si na pohádku o princezně Zlatovlásce nebo na pohádku O štěstí a kráse? Ty se točily na zámku Červená Lhota, kolem kterého se rozprostírá krásný rybník, na němž se můžete projet na lodičkách. Vypíchnout je třeba i zámek Sychrov, kde se natáčela například pohádka Nesmrtelná teta v hlavní roli s Jiřinou Bohdalovou. 

Po stopách minulosti

To, co se stalo v minulosti, bychom si měli připomínat proto, abychom nedovolili tomu zlému opakovat se. Řeč je konkrétně o koncentračních táborech a o škodách, které na našem území napáchali nacisté během druhé světové války. Pokud se chcete toto léto vydat po stopách minulosti, vaše kroky pravděpodobně povedou do Lidic – do vesnice, která byla vypálená nacisty v domnění, že právě odtud pochází parašutisté, jež spáchali atentát na Heydricha. Dnes leží v těsné blízkosti vypálených Lidic Lidice nové, ovšem na místě vypálené vesnice je dnes velice krásné muzeum a památník, který stojí za navštívení. 

A samozřejmě musí kroky vést i do Terezína, do věznice gestapa, která se mylně považuje za koncentrační tábor.

Vzhůru do přírody

Cestování po ČR nabízí i návštěvu krásných přírodních oblastí. K turisticky nejoblíbenějším místům v přírodě patří Adršpašské hory, které jsou velice krásným skalním městem, jež se často označuje za největší a také nejdivočejší. Nebo vám snad učarují spíše Prachovské skály? Ty najdete v Českém ráji.

Česká krajina

Česká republika taktéž nabízí rovnou čtyři národní parky. Jsou jimi Národní park Šumava, České Švýcarsko, Národní park Podyjí a Národní park Krkonoše. K velkým lákadlům patří především Krkonoše, které jsou navštěvovány nejen v době zimních měsíců. Během teplejších dnů řada Čechů zdolává nejvyšší vrchol naší republiky – Sněžku. Pokud byste si chtěli zapsat další vrchol na seznam zdolaných hor, zamiřte také nahoru na Praděd nebo na Lysou horu, kterou najdete v Moravskoslezských Beskydech.

Za zvířaty do zoologických zahrad

Těsně po opětovaném otevření zoologických zahrad se většina lidí rozhodla tato místa finančně podpořit koupí vstupenky. Zoologické zahrady musely být v době koronaviru taktéž zavřené a bohužel tímto přišly o velkou část svých příjmů. Po otevření jsou však obrovským lákadlem, i proto jsou na našem seznamu míst, kam se při cestování po Česku podívat. 

Zoologická zahrada

Zoologických zahrad je na našem území rovnou několik. K nejkrásnějším zoo patří především ta pražská nebo také Zoologická zahrada Lešná, kde je možné pohladit si rejnoky, což zejména děti považují za nezapomenutelný zážitek. 

5/5 - (1 vote)

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..