ČeskoTipy a rady

Nejlepší lyžování v Česku: Kam letos zavítat s dětmi či přáteli?

I když letošní lyžování v Česku i jinde na světě bude trochu jiné, než na co jsme zvyklí, vzdávat se oblíbeného zimního sportu nemusíte. Pokud nechcete jet do zahraničí, zamiřte do některého lyžařského střediska, které se nachází v tuzemsku. A že jich je! Vybrali jsme pro vás taková, kde zažijete to nejlepší lyžování v Česku. Kam tedy u nás na lyže?

Skvělé lyžování kousek za Prahou

Sice si přímo v hlavním městě příliš nezalyžujete, neznamená to, že v okolí Prahy je to stejné. Kousek za Prahou najdete Ski areál Monínec, který je vybaven tou nejmodernější technologií. Autem se sem dostanete do hodinky a čekat na vás budou jak červené sjezdovky, tak večerní lyžování nebo snowpark. 

Snowpark

Tento areál nacházející se asi osmdesát kilometrů za Prahou je i v létě atraktivním cílem mnoha lidí. Důvodem toho je zdejší lanový park, golfové hřiště nebo koupaliště, které se lidem otvírá v době, kdy letní teploty dosahují svých rekordních hodnot. 

Krkonoše jsou plné atraktivních sjezdovek a ski areálů

Mezi nejatraktivnějšími pohořími, kam se každým rokem jezdí lyžovat ve velkém, patří bezesporu Krkonoše. Právě v okolí nejvyšší hory České republiky najdete rovnou několik ski areálů, kam můžete během zimních prázdnin či volného víkendu zavítat. Mezi atraktivní zimní střediska patří to nacházející se v Peci pod Sněžkou, které nabízí rovnou čtrnáct kilometrů skvělých sjezdovek. Na své si zde přijdou jak začátečníci, tak pokročilí. 

Pokud bychom měli na území Krkonoš ještě chvíli zůstat, zmíníme ještě Skiareál Špindlerův Mlýn, který je také velmi, velmi oblíbený. Když se nejede lyžovat do Peci pod Sněžkou, jede se do Špindlerova Mlýna a obráceně. To je zkrátka několik let platící rovnice. 

A co vás ve Špindlerově Mlýně čeká? Nejen rodičovské a vratné skipasy, ale také rovných pětadvacet kilometrů sjezdových tratí, z nichž jsou bezmála všechny zasněžovány technicky. 

I Orlické hory nabízí mnoho možností

Česko a lyžování – slovní spojení, které jde dohromady. S výčtem atraktivních lyžařských středisek u nás však ještě nekončíme. Pojďme se podívat do Orlických hor, které také nabízí řadu skvělých možností, kam za lyžováním s dětmi či přáteli v Česku.

Odpočinek na sjezdovce

Atraktivní je především Skiareál Olešnice nacházející se právě v malebných Orlických horách. Zdejší nejdelší sjezdovka má přes kilometr, ostatně i ostatní a kratší jsou pravidelně a kvalitně upravované. Co lyžaři (hlavně začínající) ocení, tak minimum stromů na sjezdovkách. 

Lyžování v Česku: Vzhůru do Krušných hor!

Kde najdu opravdu skvělé sjezdovky v Česku? Kam za atraktivním lyžováním? Další možností jsou Krušné hory, kde se nachází velice populární Skiareál Klínovec. Jedná se o největší a zároveň také nejmodernější lyžařské středisko, které se v této oblasti nachází. Lyžařům je nabízeno skoro padesát kilometrů velice atraktivních sjezdovek, na kterých se můžete prohánět celý den (nebo případně i půl dne, a to díky půldenním skipasům). 

Co lyžaři taktéž ocení, tak velké množství lanovek a vleků. Dohromady se zde nachází čtyři sedačkové lanovky a šest lyžařských vleků, tudíž se nebudete muset tlačit s ostatními vášnivými sportovci.

I Jizerky mají, co nabídnout

Česká republika skutečně má, co lyžařům nabídnout. To dosvědčují i Jizerské hory, kde také zažijete opravdu skvělé lyžování. Zejména pokud se vydáte do Lyžařského areálu Severák. Nezapomeňte se však dobře obléknout, jedná se o nejchladnější místo v Jizerských horách. 

Ať už jste začínajícím lyžařem nebo zkušeným sportovcem, v obou případech si zde přijdete na své. Funguje zde i večerní lyžování či snowpark, který můžete využít, pakliže patříte mezi vyznavače snowboardingu. Ani zde se na vlecích či lanovkách nebudete mačkat s ostatními lyžaři, je jich zde totiž víc než dost.

5/5 - (1 vote)

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..