Nejkrásnější cyklotrasy v Česku. Prosvištěte létem na kole

I když se hranice začínají postupně otevírat, řada Čechů přistupuje k rozvolňování opatření stále velmi skepticky. I když by je lákala myšlenka strávit léto s pískem ve vlasech u šumějícího moře, přesto raději volí dovolenou v Česku, která jim jistě také přinese uspokojení, po kterém touží. Aby však letní dovolená nebyla jenom o ležení u vody, co nasednout na kolo a projet každý kout republiky? V České republice se nachází celá řada cyklotras, které vedou nádhernými místy. Odhalme si ty nejlepší cyklotrasy v ČR a prosvištěme létem na kole!

Pohádkové cyklotrasy na Karlštejnsku

Seřídit sedátko, nasadit helmu a vyjet. Jenže kam? Léto se každým rokem nese ve znamení hradů a zámků, proč tedy neprojet cyklotrasy na Karlštejnsku? Trasy na kolo ve středních Čechách patří k nejhezčím, navíc vedou kolem mnoha památek a turistických cílů. Řada cyklotras vede kolem hradu Karlštejn, kde se natáčel například známý český filmový muzikál Noc na Karlštejně. Nebo vás dovedou až do hlavního města, kde se můžete projet historickým centrem, aniž byste naráželi do davu zahraničních turistů. 

Českem na kole

Trasy na kolo v okolí Karlštejnska vedou také kolem hory Říp i nádherným městem Mělník, kde se můžete občerstvit či dopřát si pravou točenou zmrzlinu. 

Beskydské cyklotrasy mají něco do sebe

Beskydy jsou bezesporu skvělým místem, kde strávit letní dovolenou. V této oblasti je dostatek přírody i turistických cílů. Najdete zde nejen hrady a zámky, ale také vrcholy, jež lze zdolat, nebo krásné přírodní úkazy, nad kterými až zůstává rozum stát. Mimochodem, věděli jste, že si Moravskoslezské Beskydy můžete projet i na kole?

Beskydské cyklotrasy patří k vůbec nejlepším, ovšem doporučujeme si pořídit nejen kvalitní kolo, ale dostatečně kvalitní cyklo oblečení, aby se vám jelo naprosto bez problémů. Zdejší trasy na kolo vedou kolem sochy Radegast, která je pro Beskydy typická, také kolem zdejších krásných Pusteven.

Šumava je pro cyklisty také velmi atraktivní

Kde se nachází nejlepší cyklotrasy v ČR? Odpovědí je Šumava! Tento kout republiky je každým rokem velice atraktivním cílem nejednoho cyklisty. Zdejší trasy na kolo i pro pěší jsou velmi dobře udržované, tudíž hravě zvládnete ujet i několik desítek kilometrů denně. Vedou dokonce i zdejším národním parkem, také kolem nádrže Lipno, kde si můžete zajít pro příjemné letní osvěžení. 

Láká vás zdolávání cyklotras na Šumavě, ale nemáte kvalitní kolo? I na Šumavě se najde hromada půjčoven. Pamatujte ale na to, že při každém půjčování kola si půjčte i helmu, abyste byli v bezpečí. 

Po stopách Bati na Slovácku

K nejlepším cyklotrasám ČR patří i ty, které se linou krásným moravským Slováckem. Pokud se vydáte právě sem, můžete se vydat po stopách Tomáš Bati, jelikož cyklostezky vedou například kolem Baťova kanálu. Svou dovolenou můžete spojit s plavbou na zdejších lodích, s nimiž proplujete i s koly celým kanálem. 

Jízda na kole při západu slunce

Opět i v tomto případě platí, že po cestě se najde hromada půjčoven, stejně tak řada turistických atrakcí. V Uherském Hradišti si můžete zajít na fantastickou zmrzlinu, v Kroměříži do zdejších až dech beroucích zahrad, ve Strážnici stojí za navštívení skanzen a v Bohdaneči lázně, kde se vám dostane potřebného odpočinku, který si po naježděných kilometrech zasloužíte. 

Na kole Českým rájem

Zapomenout nesmíme ani na cyklotrasy v Českém ráji, které jsou plné nádherných výhledů. Zaujme vás především zdejší Skalní město, které bude zpříjemňovat několik kilometrů. Ze sedla kola se však můžete kochat i výhledy na Trosky nebo výhledem na skalní útvary Drábské světničky, jež stojí mimochodem za navštívení. 

Zdejší trasy na kolo vedou skrze mnohá zajímavá místa. Navštívit můžete hrady, skalní útvary i krásná města, kde se občerstvíte i odměníte.

5/5 - (1 vote)

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..