O cestování

Cestování se psem – jak na to?

Většinou psi neradi cestují a ti, kteří ano, se to mít rádi obvykle naučit museli.

Ve volné přírodě, když je pes příliš dobrodružný, může jej to stát život. Psi se vyvinuli, aby byli opatrní a zůstali blízko k tomu, co je pro ně známé. Ovšem psi mohou vidět některé druhy cestování jako šanci najít věci, které jim chybí – jako jídlo nebo kamarád.

Pes s balónem

Domov, sladký domov

Je normální, aby si psi chránili území, které dobře znají, kde vědí, že najdou snadno potravu, vodu a přístřeší.

Je však jedna věc, která je pro ně cennější než domov: společenská skupina. To znamená ostatní psi nebo lidi, které dobře znají a mají rádi. Ano, psi pravděpodobně vidí lidi s nimiž žijí jako svou společenskou skupinu.

Mnoho lidí miluje cestování, ale psům cestování příliš daleko od domova přináší rizika. Psi, kteří se toulají na území jiného, ​​mohou být vypuzení jinými psi nebo jinou silnější osobou. V jiném případě se mohou vrátit do svého domácího výběhu a zjistí, že sociální skupina se změnila když byli pryč a už se nezapadá tak dobře, jak tomu bylo dříve.

Při cestování jim buďte nablízku

Když jsme se psy v neznámých oblastech, často milují výzvu všech těchto nových míst a vůní k prozkoumání. Mnoho psů je radostí bez sebe, když prozkoumají toto vše s námi nebo jiným členem jejich společenské skupiny, ale když jsou sami, jejich reakce může být velmi odlišná.

U domácích psů je výlet mimo dům a zahradu vzrušující, protože nabízí tolik příležitostí hrát si, označování území na nových místech, prozkoumat a jíst nové věci, poznat a pozdravit nové psí kamarády.

Pokud je pes mimo svůj domov, měli by mít možnost tyto nové věci poznat.

Člověk na cestách se psem

Cestování se psem autem – smíšené požehnání

Mnoho štěňat a psů, kteří nejsou zvyklí na jízdu autem může způsobovat nevolnost. Pak ale auta mohou být opět způsobem, jak se psi mohou setkat s kaskádou pachů, potkat nové kamarády nebo získat možnost procházky na novém území. Vyjížďky autem mohou přinášet obrovské radosti jakmile si na tento způsob cestování zvyknou.

Pes v autě

U některých psů je skok do auta spojován s výlet do parku nebo do lesa. Pro ostatní to připomíná výlet veterináři, kde mohou mít strašidelný zážitek.

Závěr

Otázka zda psi rádi cestují, může záviset hodně na jednotlivých psech a jejich životních zkušenostech. To může záviset na tom, zda jim cestování připomíná zábavné výlety nebo strach ze špatné události. Jedno je však jisté. Na konci dne bude nejšťastnější ve vaši společnosti a ve svém pelíšku.

5/5 - (1 vote)

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..