Jak prožít dovolenou v Beskydech?

Není vám moře blízké? Raději máte hory a přírodu? Možná svou letošní dovolenou trávíte v Beskydech, kam se každým rokem vydává stále více a více lidí. Jedná se o oblíbenou přírodní oblast, která má rozhodně co nabídnout. Pokud se do Moravskoslezských Beskyd vydáváte, prozradíme vám, jak takovou pravou českou dovolenou prožít.

Mnozí lidé mají za to, že pravá česká dovolená je spojená se stanováním nebo se spaním pod širým nebem, s opékáním špekáčků, s množstvím komárů a s bolestí zad, která vzniká ze spaní ve stanu. Jenže tak česká dovolená už dávno nevypadá. I v Beskydech můžete využít luxusních penzionů, v nichž se můžete ubytovat. O luxusní ubytování v Beskydech opravdu není nouze. Mnohé ubytování nabízí dokonce wellness, kde si stoprocentně odpočinete. Takové ubytování je nabízené i v Kunčicích pod Ondřejníkem, kde se nachází Penzion Jurášek.

Když už je vyřešené ubytování, prozraďme si, jak prožít dovolenou v Beskydech.

Vzhůru do hor

Beskydy jsou lákadlem hlavně pro milovníky turistiky. Nachází se zde mnoho vrcholů, které touží po tom, abyste je zdolali. Největším lákadlem je Lysá hora, která je dnes označována za nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Samozřejmě to není jediný vrchol, který můžete během své dovolené zdolat. Je tu také Smrk.

Co vidět v Beskydech

Pokud se na krásné Beskydy podíváte z nějakého vrcholu, pak přinášíme další tipy, co v Beskydech vidět. Nachází se zde například Technické muzeum Tatra, kde uvidíte nejen auta, letadla, ale také legendární tatrovky, které se účastnily závodu Paříž-Dakar. Také stojí za návštěvu Štramberk, kde je krásná vyhlídková věž. Pro milovníky hradů a zámků se nabízí návštěva zříceniny hradu Hukvaldy, která patří k nejrozsáhlejším a největším zříceninám na Moravě. Ve stejnojmenné obci se nachází dokonce obora se známou sochou lišky Bystroušky.

5/5 - (1 vote)

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..