Hrady, zámky a zříceniny, které se vyplatí navštívit

Jste milovníkem českých pohádek? Nebo vás jen lákají pověsti a báje, které kolují ve zdech českých hradů a zámků? Ať už je to tak či onak, určitě se shodneme na tom, že navštěvovat hrady, zámky a také zříceniny patří k vašim oblíbeným činnostem během léta. Možná máte dokonce deník, do kterého si zaznamenáváte, kde už jste byli a co jste viděli. Pokud si takový deník píšete, máme pro vás několik tipů na hrady, zámky a zříceniny, které se vyplatí navštívit a následně zaznamenat do deníku.

Zámek Červená Lhota

Nes mě, loďko, ke břehu – to se zpívá v jedné známé české pohádce, která pojednává o Jiříkovi a princezně se zlatými vlasy. Ano, právě pohádka Zlatovláska, se natáčela na krásném zámku Červená Lhota, který najdete kousek u Jindřichova Hradce. Právě sem se vyplatí ještě v této sezoně zavítat, i když počkejte si až na konec sezony, kdy bude stoprocentně napuštěn zdejší rybník. Alespoň zapřáhnete loďky.

Zřícenina hradu Hukvaldy

Chcete vidět jednu z největších hradních zřícenin na Moravě? Pak navštivte zříceninu hradu Hukvaldy, která se rozprostírá nad stejnojmennou obcí. Zřícenina hradu Hukvaldy je však jen jednou zastávkou při návštěvě zmíněné obce. Obec Hukvaldy nabízí daleko více atraktivních turistických cílů. Projít se můžete třeba zdejší oborou, kde se ukrývá socha lišky Bystroušky, nebo můžete za každého počasí navštívit Tropic Hukvaldy, kde jsou k vidění exotické rostliny a zvířata, konkrétně třeba mluvící papoušci.

Hrad Karlštejn

K nejatraktivnějším památkám České republiky patří rozhodně hrad Karlštejn, který je pravděpodobně jedním z nejnavštěvovanějších hradů u nás. Známe ho hlavně ze hry Jaroslava Vrchlického Noc na Karlštejně, podle které vznikl i velice oblíbený český muzikál. Právě v této hře vznikla také pověra, že na hrad Karlštejn nesmí ženy. To je však opravdu jenom pověra, nebylo tomu ve skutečnosti tak.

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..