Zahraničí

Kanárské ostrovy – Na jaký Kanárský ostrov se vydat?

Léto je sotva pryč a už se Vám po něm stýská? Máte chuť jet (resp. letět) na takové místo, na kterém si lze užívat letní dovolené i v zimě? Možností máte více. Oblíbeným místem jsou Kanárské ostrovy

Na jaký Kanárský ostrov se vydat?

Kanárské ostrovy představují autonomní společenství Španělska. Najdete tu sedm hlavních ostrovů. Nachází se 100 km západně od pobřeží Maroka a Západní Sahary.

Přibližme si nyní ostrovy, na kterých lze strávit dovolenou.

Gran Canaria

Představuje nejčastěji navštěvovaný ostrov. Je třetím největším ostrovem tohoto souostroví. Jde o oblast plně přizpůsobenou turistickému ruchu. Budete-li tu, určitě si udělejte výlet do hlavního města Las Palmas de Gran Canaria. Z ostatních zajímavých míst si jmenujme Plaza del Espirítu Santo, Casa de Calón, Centro Atlántico de Arte Moderno atd.

Las Palmas de Gran Canaria
Las Palmas de Gran Canaria

 

Tenerife

I sem každoročně směřuje mnoho turistů. Tenerifé je nazýván ostrovem věčného jara. Nikdy tu není zima, ale ani ne úplně horko. Teploty se drží kolem 24°C. Ze zajímavých míst tu najdete Pico de Teide, Národní park Teide, Icod de los Vinos, pohoří Anaga, Puerto de la Cruz, Loro Parque atd.

Tenerife, Kanárský ostrov
Tenerife, Kanárský ostrov

 

La Palma

La Palma je nazýván „Zeleným ostrovem“. Jsou tu totiž častější srážky, a proto je tu skutečně více vegetace. Budete-li se tu chtít vydat na výlet, máme pro vás několik tipů: Santa Cruz de La Palma, La Zarza, Tazacorte, Ruta de los Volcanes, Parque Nacional de la Caldera de Taburiente…

La Palma - Kanárksý ostrov,pláž Puerto de Tazacorte
La Palma – Kanárksý ostrov,pláž Puerto de Tazacorte

 

El Hierro

El Hierro představuje nejmenší z Kanárských ostrovů. Turisté tento ostrov ani příliš nevyhledávají. Není turistickému ruchu přizpůsobený. Míří sem především potápěči, a to hlavně do místečka La Restinga.

El Hierro - Charco Azul - Přírodní koupaliště
El Hierro – Charco Azul – Přírodní koupaliště

 

 

La Gomera

La Gomera má krásnou krajinu. Za pozornost stojí především Parque Nacional de Garajonay. Tento park je na seznamu UNESCO.

Národní park Garajonay - La Gomera
Národní park Garajonay – La Gomera

Fuerteventura

Fuerteventura je druhým největším ostrovem Kanárských ostrovů. Je určený především pro příznivce vodních sportů. Ze zajímavých míst si jmenujme Parque Natural de las Dunas, Puerto del Rosario, Isla de Los Lobos…

Playa de Cofete - Fuerteventura - Kanárské ostrovy
Playa de Cofete – Fuerteventura – Kanárské ostrovy

Lanzarote

Lanzarote je čtvrtým největším z Kanárských ostrovů. Na výlet se tu můžete vypravit do Malpaís de la Corona, Isla Graciosa či Parque Nacional de Timanfaya.

Lanzarote - La Graciosa
Lanzarote – La Graciosa
5/5 - (1 vote)

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..