Zahraničí

Řím – Vše co o něm potřebujete vědět

Řím je také nazývaný „Věčným městem“. Jde o vcelku trefnou přezdívku. Poznáte-li Řím, zmocní se vás pocit, jako byste se zde ocitli před tisíci lety.  Budeme-li počítat i předměstí, žije zde kolem 3,5 milionů lidí a jde o hlavní město Itálie. Najdete ho v krajině Campagna di Roma. Starověké město se rozkládalo na sedmi pahorcích nad Tiberou.

Dávnověk se vrací

Chcete se i vy nechat omámit kouzlem starověku? Jaké památky byste neměli minout? Přímo v centru Říma na vás čeká jedna z hlavních památek tohoto města. Je jí Koloseum, které vzniklo v letech 70 až 72 n.l. I když dnes už se na něm významně podepsal zub času, stále stojí za prohlédnutí. Je tu muzeum věnované bohu lásky, Erotovi, a také si tu prohlédnete zajímavé jónské, dórské a korintské sloupy, což jsou typické prvky antické architektury.

Máte rádi chrámy? Zamiřte k Pantheonu, který vznikl roku 29 až 19 př.n.l. Rozprostírá se na náměstí Piazza della Rotonda. Za pozornost stojí především mohutný portikus tvořený šesti žulovými sloupy s korintskými hlavicemi. Hrobku tu má např. král Vittorio Emanuele II. či Umbert I.

Římský Pantheon
Římský Pantheon

Další významnou památkou je Forum Romanum. V dávnověku sem bylo soustředěné veškeré dění. Za pozornost stojí také Fontana di Trevi. Jde o fontánu vystavěnou v barokním stylu. Tvoří ji sousoší boha moří. Stojí v mušli, která je tažená mořskými koňmi.

Turisté také rádi míří ke Španělským schodům, které se nacházejí na náměstí Piazza di Spagna. Můžete si tu odpočinout a vstřebávat zážitky z tohoto úžasného města.

Ujít byste si v Římě neměli nechat Vatikán, což je nejmenší stát na světě. Jeho rozloha činí 0,44km2. V čele státu je papež. Z památek Vatikánu si jmenujme baziliku sv. Petra či Svatopetrské náměstí. Zajímavá je i zdejší kolonáda.

Vatikán
Vatikán

Z dalších památek Říma si jmenujme alespoň Trajánův sloup, Kapitolské náměstí, Andělský hrad, Villa Borghese, Cirkus Maximus, Campo dei Fiori…Jedeme?

5/5 - (2 votes)

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..