Řím – Vše co o něm potřebujete vědět

Řím je také nazývaný „Věčným městem“. Jde o vcelku trefnou přezdívku. Poznáte-li Řím, zmocní se vás pocit, jako byste se zde ocitli před tisíci lety.  Budeme-li počítat i předměstí, žije zde kolem 3,5 milionů lidí a jde o hlavní město Itálie. Najdete ho v krajině Campagna di Roma. Starověké město se rozkládalo na sedmi pahorcích nad Tiberou.

Dávnověk se vrací

Chcete se i vy nechat omámit kouzlem starověku? Jaké památky byste neměli minout? Přímo v centru Říma na vás čeká jedna z hlavních památek tohoto města. Je jí Koloseum, které vzniklo v letech 70 až 72 n.l. I když dnes už se na něm významně podepsal zub času, stále stojí za prohlédnutí. Je tu muzeum věnované bohu lásky, Erotovi, a také si tu prohlédnete zajímavé jónské, dórské a korintské sloupy, což jsou typické prvky antické architektury.

Máte rádi chrámy? Zamiřte k Pantheonu, který vznikl roku 29 až 19 př.n.l. Rozprostírá se na náměstí Piazza della Rotonda. Za pozornost stojí především mohutný portikus tvořený šesti žulovými sloupy s korintskými hlavicemi. Hrobku tu má např. král Vittorio Emanuele II. či Umbert I.

Římský Pantheon
Římský Pantheon

Další významnou památkou je Forum Romanum. V dávnověku sem bylo soustředěné veškeré dění. Za pozornost stojí také Fontana di Trevi. Jde o fontánu vystavěnou v barokním stylu. Tvoří ji sousoší boha moří. Stojí v mušli, která je tažená mořskými koňmi.

Turisté také rádi míří ke Španělským schodům, které se nacházejí na náměstí Piazza di Spagna. Můžete si tu odpočinout a vstřebávat zážitky z tohoto úžasného města.

Ujít byste si v Římě neměli nechat Vatikán, což je nejmenší stát na světě. Jeho rozloha činí 0,44km2. V čele státu je papež. Z památek Vatikánu si jmenujme baziliku sv. Petra či Svatopetrské náměstí. Zajímavá je i zdejší kolonáda.

Vatikán
Vatikán

Z dalších památek Říma si jmenujme alespoň Trajánův sloup, Kapitolské náměstí, Andělský hrad, Villa Borghese, Cirkus Maximus, Campo dei Fiori…Jedeme?

Sdílejte!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..