Moskva – Nejnavštěvovanější místa a památky

O Moskvě

Moskva představuje hlavní město Ruska, rozkládá se na ploše 2511 km2 a má přes 12,5

milionů obyvatel. Moskva je nejlidnatější město v Evropě a nejsevernější megalopole na světě. Má největší počet rezidentních miliardářů na světě. Najdete tu všechna ministerstva,

státní úřady a významné firmy. Moskva jako federální město je rozdělena do 12 administrativních okruhů, 125 rajonů, 21 okresů.

Co v Moskvě navštívit

Moskva má rozhodně svým turistům co nabídnout. Pojďme si přiblížit alespoň některé.

Významné památky:

Kreml

Kreml představuje nejvýznamnější moskevskou památku postavena z červených pálených cihel a celkem 20-ti věžmi, kterou najdete na levém břehu řeky Moskvy. Prostor má téměř 28 hektarů a v tomto hradebním komplexu najdete  mnohé chrámy, paláce a další památky včetně muzeí.

Kreml v Moskvě, Rusko
Kreml v Moskvě, Rusko

Rudé náměstí

Jde o symbol Ruska. Najdete ho u východní stěny Kremlu. Rudé náměstí se rozkládá na ploše 70 000 m2. Toto místo určitě navštivte a budete-li tu, prohlédněte si zdejší památky. Těmi základními jsou Chrám Vasilije Blaženého, Pomník Mininovi a Požarskému, státní historické muzeum, luxusní obchodní centrum Gum, Mauzoleum V.I.Lenina a Iverská brána.

Rudé náměstí, Moskva
Rudé náměstí, Moskva

Chrám Krista spasitele

Chrám Krista Spasitele je důležitou památkou dokončenou roku 1883. Stalin ho nechal vyhodit do povětří. Roku 1997 však byl vystavěn znovu ve své původní podobě.

Katedrála Krista Spasitele, Moskva
Katedrála Krista Spasitele, Moskva

Kitaj gorod

Kitaj gorod představuje starobylou moskevskou čtvrť. V ní si můžete prohlédnout plno malých kostelíků. Ještě v roce 2007 zde stál slavný sovětský Hotel Rossija. Šlo o monumentální socialistickou stavbu.

V Moskvě jsou tři významné parky:

Vrabčí hory

Nachází se ve výšce 85 m nad Moskvou. Dříve byly známé pod názvem Leninské hory. Je odtud nádherný výhled na celou Moskvu.

Park Kolomenskoje

Patří mezi největší parky Moskvy. Jsou tu překrásné prastaré duby. Můžete se tu pokochat okolím či svézt na parníku.

Park Kolomenskoje, Moskva
Park Kolomenskoje, Moskva

Park Vítězství

Stojí na Poklonné Hoře na západě Moskvy mezi řekami Filka a Setuň.

Rozkládá se na 135 hektarech a prohlédnout si tu můžete Ústřední muzeum Velké vlastenecké války, chrámy a Pomník vítězství.

Poté zmíním ještě jeden park, ale ne v pravém slova smyslu, jelikož řeč bude o parku zábavním. Gorky Park, kde najdeme různé zábavní atrakce, horskou dráhu i ruské kolo.

Gorky Park
Gorky Park, Moskva

Do Moskvy se dá už v dnešní době dostat za poměrně malé peníze. Je to kouzelné město a rozhodně stojí za prohlídku. Jdete do toho?

4.7/5 - (3 votes)

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..