Lyžování v Jizerských horách

Jizerské hory se nesmazatelně zapsaly do povědomí nejen českých lyžařů díky proslulému tradičnímu závodu na běžeckých lyžích Jizerská padesátka. Jizerské hory nabízí krásnou přírodu a dlouholetou tradici udržování běžeckých tratí. Možná jste už slyšeli o Jizerské magistrále, jsou to udržované lyžařské stopy, které spojují větší střediska Jizerských hor, lyžaři se z ní mohou dostat až do Krkonoš nebo na polskou stranu Jizerských hor. Celkem je k dispozici nadšeným lyžařům na 200 kilometrů upravených běžeckých tratí, na kterých si můžete dát pořádně do těla.

Kam vyrazit v Jizerských horách

Ne každý lyžař je nadšený do běžeckého lyžování, je spousta těch, kteří dávají přednost sjezdovkám. Ti potom jistě ocení spíš menší až středně velká střediska, která nabízí návštěvníkům dobrou dostupnost i sněhovou jistotu. Největším a nejmodernějším jizerským střediskem je Tanvaldský Špičák. Středisko vás přivítá celkem deseti sjezdovkami a zbrusu novou čtyřsedačkovou lanovkou ve směru od Albrechtic. Špičák nabídne na svém vrcholu kamennou rozhlednu z roku 1909, dále sjezdovky všech obtížností, Snowpark i noční lyžování.

Přehled sjezdovek v Ski areálu Tanvaldský Špičák
Přehled sjezdovek v Ski areálu Tanvaldský Špičák

Dalším velmi známým střediskem je Bedřichov, který láká především začátečníky a nenáročné lyžaře, který nabídne své mírné a široké svahy. Je to také ideální nástupní místo na Jizerskou magistrálu. Ještěd už tak úplně nepatří do Jizerských hor, ovšem díky dálnici je skvěle dostupným střediskem, které nabízí pestrý výběr obtížností sjezdu.

Před deseti lety byl areál modernizován, další úpravy průběžně probíhají, nabízí tedy kvalitní služby a moderní zázemí. Všechny tratě jsou zde obsluhovány sedačkovými lanovkami. I zde se v okolí nachází spousta stop na běžecké lyžování. Jste-li fandou běžkování, podívejte se na internetový portál Běžky.net, kde najdete spoustu informací o běžeckých lyžích, novinkách na trhu i o lyžařských střediscích. Určitě vás potěší přehled, kde najdete informace o běžeckých tratích nejen v Jizerkách. 

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..