Český kras – Tipy na výlety, který jednoznačně stojí za návštěvu

Česká republika je velice krásným, ale našimi obyvateli mnohdy opomíjeným místem co se plánování letních dovolených týče. Zahraničí sice také nabízí bohaté možnosti a je zásobárnou skvělých zážitků, nicméně ani u nás nejsou určitá místa vůbec k zahození. Příkladem za všechny je třeba Český kras, kde se nachází spoustu přírodních i kulturních památek, která možná nejsou tolik známé, ale rozhodně by měly být. Pojďme si proto tímto článkem představit ty nejzajímavější lokality Českého krasu, které by vám určitě neměly uniknout.

Co vás v rámci Českého krasu dostane?

  • lomy Amerika
  • Karlštejn
  • Jedinečná přírodní turistika

Prvním místem, které by vašim zrakům zaručeně nemělo uniknout, jsou lomy Amerika. Velká a malá Amerika stýkají návštěvníkům vskutku impozantní pohled na scenérii krajiny, která není pro naši zemi příliš typickou. Možná budete mít dokonce pocit, že jste se teleportovali do Severní Ameriky a nyní stojíte na výběžcích Grand Canyonu. Právě proto se ostatně lomy jmenují, jak se jmenují.

Lomy Amerika

Lom Velká Amerika, zdroj: czechtheworld.com

Další zastávkou na vaší turistické dovolené by se měl jednoznačně stát snad nejznámější český hrad, jímž je Karlštejn. Jedinečná stavba Karla IV., která je všem známá zejména díky filmového muzikálu Noc na Karlštejně s Vlastimilem Brodským a Janou Brejchovou, vás zaručeně vtáhne do historie a nepustí vás po čas celé prohlídky, jenž je rozdělena do několika hlavních okruhů. Luxusní hotel u Karlštejna vám posléze poskytne útočiště pro přespání před dalšími výzvami, jelikož Český kras rozhodně není zastávkou pouze pro jeden den. Budete potřebovat minimálně celý víkend, aby vám nic zajímavého neuniklo.

Hotel mlýn Karlštejn

Hotel Mlýn Karlštejn, zdroj: hotelmlynkarlstejn.cz

Kouzelná příroda jako stvořená (nejen) k procházkám

V neposlední řadě musíme v souvislosti s Českým krasem samozřejmě zmínit také naprosto unikátní krajinné útvary, které zde byla vytvářeny po mnoho tisíciletí a dodnes některé původní rysy můžeme na oněch místech naleznout. Český kras je mimo jiné rájem cyklistů, jelikož se v něm nachází mnoho speciálních tras pro každý den. Stylové ubytování u Karlštejna vám dovolí užít si krásy jedné z nejúžasnějších lokalit u nás naplno, takže si s rodinou určitě vyhraďte více než jeden den.

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..