Zahraničí

Holandsko – Tipy na místa, které musíte navštívit

O Holandsku

Holandsko je nazýváno „Zemí větrných mlýnů“, ale vyznačuje se i velkým množstvím tulipánů, vynikajícími sýry, dřeváky a příznivce „trávy“ potěší zdejší coffee shopy. Tráva je zde totiž legalizovaná. Rádi byste poznali zajímavá místa, pěkné památky, malebnou krajinu a mnoho dalšího? I to vám Holandsko nabízí.

Kam v Holandsku zamířit?

Budete-li v Holandsku, nenechte si ujít hlavní město Amsterdam. Jsou tu především zajímavé památky. Chybou by bylo minout historické jádro, které pochází ze 17. století. Vévodí mu náměstí Dam, na kterém najdete Královský palác, Nový kostel atd.

Hlavní město Amsterdam

 

Za zmínku rozhodně stojí Begijnhof, což je ukrytý dvůr. Pokochejte se i vy nádhernou nizozemskou architekturou ze 14. století. Z dalších zajímavých míst Amsterdamu si jmenujme Brusírny diamantů, Amsterdamské mosty (je jich tu kolem 1200, nejznámějším je Magere Brug), Albert Cuyp markt (trh), Jordaan (dělnická čtvrť), náměstí Leidseplein atd.

Přístavní město Rotterdam

Turisticky oblíbeným městem je také Rotterdam jakožto největší evropský přístav (do roku 2004, kdy ho předstihla Šanghaj, i světa). Koná se tu mnoho kulturně významných akcí a událostí.  Mnozí směřují také do Haarlemu. Hlavní zdejší památkou je kostel Svatého Báva. Najdete ho na náměstí Grote Markt. Je opravdu nádherný. Pokud máte rádi přírodu, zamiřte na západ od Haarlemu, kde se nachází chráněné území Nationale Park de Kennemer duinen.

Přístavní město Rotterdam

Univerzitní město Utrecht

Říká vám něco město Utrecht? Jde o univerzitní město. V Holandsku také najdete mnohé pláže, které jsou v přímořských turistických centrech. Jmenujme si alespoň Scheveningen, který je návštěvníky velmi oblíbený.

Univerzitní město Utrecht

A na co naláká Holandsko vás? Vydejte se sem a nechte se pohltit kouzelnou atmosférou této země.

3.7/5 - (3 votes)

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..