Jedete se potápět do Egypta? Nezapomeňte na kvalitní pojištění!

V roce 2018 vycestovalo do Egypta 265 000 českých turistů, lákalo je nejen příjemné podnebí, ale hlavně Rudé moře, které je ideálním místem pro milovníky podmořského světa a potápění. Ale potápění není ledajaký koníček a případné nehody, které se nevyhýbají ani českým potápěčům, bývají komplikované. Nutností bývá např. finančně nákladný pobyt v hyperbarické komoře a následná specializovaná lékařská péče. A to nemluvíme o nákladech na vyhledávací a záchranné práce či evakuaci.

Krásy podmořské světa bez obav

Potápění v křišťálově čisté vodě a pozorování úžasného podmořského světa. Fotky, které uhranou nejen známé, ale i kolegy v práci. Rybičky, ale i želvy, delfíni nebo korálové zahrady, to jsou zážitky z potápění v Rudém moři. A aby zůstalo jen u těch příjemných zážitků, je dobré se pojistit, např. při potápění do 40 metrů je vhodné si zařídit pojištění na potápění v zahraničí. To kryje i pobyt v hyperbarické komoře a je pouze za dvojnásobek základní sazby.

potápění se želvami

Hlouběji za delfíny a žraloky

Troufáte si na sestup do korálové říše nebo pozorovat delfíny či žraloky? Na hloubku více než 40 metrů budete již potřebovat pojištění na potápění v extrémních hloubkách. Věřte, že se opravdu vyplatí, cena pojištění je za čtyřnásobek základní sazby. Vy si užijete nejen pozorování žraloků, ale můžete se vydat k vrakům lodí nebo do korálových zahrad.

Potápění s instruktorem

Pro začátečníky Hurghada, pro zdatnější vraky nebo kaňon

A která letoviska jsou v Egyptě pro potápění nejvhodnější? Rudé moře je potápěčům zaslíbené téměř všude, ale vhodným začátkem je letovisko Hurghada, kde se nacházejí korálové útesy a ostrůvky v blízkosti pobřeží. Pro zdatnější se nabízí ponory se zkoumáním vraků, některé jako Belina nebo El Mina se nacházejí do 40 metrů hloubky. Vrak lodi Belina je dokonce pozorovatelný i při šnorchlování, protože leží v hloubce asi 10 metrů a sahá takřka ke hladině. Naopak pro zkušené se nabízí např. Little Canyon v lokalitě Dahab.

5/5 - (3 votes)

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..