Mexiko – Nejzajímavější památky, které doporučujeme navštívit

Láká vás Mexiko? Není to zrovna běžná země, do které Češi směřují na dovolenou, přesto i mezi nimi má své návštěvníky. Chcete se do této země podívat? Co vás tu čeká?

Co vám může Mexiko nabídnout?

Pokud chcete poznat nějakou vzdálenou zajímavou zemi, je Mexiko tou správnou volbou. Užijete si tu svou dovolenou naplno. A na co se konkrétně můžete těšit?

Co takhle si užít koupání v Karibiku či Tichém oceánu? V Mexiku máte možnost. Moře i pláže tu jsou nádherné a vy si budete užívat příjemné chvilky nerušeného klidu. Nejznámějšími letovisky, do kterých míří nejvíce turistů, jsou Acapulco, Cancun, Isla del Cozumel či Mayská riviéra.

V Mexiku na vás čeká i mnoho památek, které vás uchvátí. Ze zajímavých míst si řekneme alespoň o některých:

Mexico City:

Představuje hlavní město Mexika. Za návštěvu stojí především historické centrum, jehož nejzajímavějším místem je Zócalo (hlavní náměstí). Je tu však mnohem více významných památek, např. Templo Mayor, Catedral Metropolitana, San Ángel a Coyoacán atd.

Mexico city

Tulum:

Představuje překrásné mayské město. Najdete ho nad úžasně modrým mořem. Okolo je hodně zeleně a celkově tak vypadá oblast velmi pěkně. Nezapomeňte navštívit zdejší hrad El Castillo.

Hrad El Castillo v Mexiku

Edzna:

Najdete ji ve státě Campeche a jde o mayskou památku. Prohlédněte si tu původní náměstí, budovy a zajímavé jsou i zdejší hřbitovy.

Edzna Campeche Mexiko

Taxco:

Jde o památku z doby španělské kolonizace, která se výrazně podepsala na jádru města. Projděte si tu krámky se suvenýry, podívejte se do zdejších muzeí a zajímavý je i mexický trh.

Taxco Mexiko

Budete-li v Mexiku, nasajte také něco ze zdejší pestré kultury. Je zajímavá. Lidé jsou tu na jedné straně silně věřící křesťané, ale zároveň se řídí tradičními indiánskými zvyklostmi. Během roku se tu také koná mnoho bujarých oslav, které mají své kouzlo.

Necháte se i vy zlákat mnohými krásami, které Mexiko nabízí?

5/5 - (2 votes)

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..