Zahraničí

Egypt dovolená – informace, tipy a rady co navštívit

O Egyptu

Egypt je v poslední době turisticky velmi oblíbený, což je dáno tím, že tu najdete mnoho historických památek, je tu krásné moře s možností potápění se, ale také mnozí ocení fakt, že jsem mohou cestovat za sluníčkem po celý rok.

Egypt je arabskou zemi, kterou najdete v severovýchodní Africe. Hraničí s Libyí, Súdánem a Izraelem a je omýván Středozemním a Rudým mořem. Hlavním městem je Káhira. Žije zde přes 97 milionů obyvatel a platí se tu egyptskou librou.

Egyptská letoviska

Nejnavštěvovanějším letoviskem Egypta je Hurghada. Najdete tu mnoho přírodních krás a hlavně kvalitní turistické služby. Toto místo si také oblíbíte, pokud se rádi potápíte. Z nejlepších zdejších potápěčských lokalit si jmenujme Shedwan Island, Fanús či Gifton. Dalším známým a oblíbeným letoviskem je Sharm el Sheikh, které se rozprostírá na jižním cípu Sinajského poloostrova. Letovisko je obklopeno dvěma zátokami. Jsou jimi Naama Bay a Sharm el-Maya.

Hurghada, Egypt

Vyhledávaným místem je i Taba. Z tohoto místa se vám naskytne výhled na tři sousední země a to Izrael, Jordánsko a Saúdskou Arábii. Je tu mnoho nádherných pláží.

Z dalších letovisek si jmenujme Dahab, Marsa Alam, El Gouna, Makadi, Nuweiba, Safaga atd.

Památky v Egyptě

Egypt nám nabízí mnohé památky. Ty nejzajímavější jsou z doby starověku. Pokud nejvíce toužíte vidět pyramidy, vypravte se do Gízy, kde můžete navštívit především tři nejznámější pyramidy – Cheopsovu, Rachefovu a Menkaureovu. Za pozornost také stojí Sfinga.

Sfinga v Egyptě

Velmi působivé je Údolí králů, a pokud máte rádi chrámy, nevynechejte Luxor a Karnak. Zde jich najdete mnoho.

Zajímavé jsou také plavby po Nilu. Na lodi můžete strávit několik hodin, ale i několik dní. Záleží jen na vás, jaký výlet si vyberete.

Plavba po řece Nil

A co dále v Egyptě stojí za shlédnutí? Vypravte se do hlavního města Káhiry, Alexandrie, Kom Ombo (dvojitý chrám), Abú Simbel. Zajímavý výlet si můžete udělat k nedokončenému obelisku královny Hatšepsut, na Mojžíšovu horu, do národního parku Ras Mohamed apod.

Byli jste již v Egyptě? Kde jste se byli podívat a co jste naopak nestihli? Napište nám do komentářů na Facebooku.

5/5 - (1 vote)

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..