Láká vás dovolená v Nízkých Tatrách? Přinášíme tipy na to, co podniknout

Nízké Tatry jsou v současné době velmi oblíbeným cílem českých i zahraničních turistů. I když i u nás najdeme mnoho krásných přírodních oblastí, většina lidí stejně jede do Nízkých Tater, kde jsou hory zase trochu jiné než u nás. Pokud i vás láká dovolená nebo jen prodloužený víkend v Nízkých Tatrách, přinášíme vám tipy na to, co podniknout.

Možná máte své vybrané cíle, které chcete vidět, není ale na škodu vědět i o jiných atrakcích, které stojí za navštívení, vidění nebo objevení. Sepsali jsme proto to nejatraktivnější, co Nízké Tatry nabízí a co je u turistů dlouhodobě oblíbené a hojně vyhledávané.

Demänovské ledové jeskyně pro milovníky chladu

Hlásí se o slovo vysoké teploty, které člověku doslova ubírají energii? Běžte se trochu zchladit do Demänovských ledových jeskyní, které se řadí k nejkrásnějším na Slovensku. První písemné známky o Demänovských jeskyních pochází už z roku 1299. To dokazuje nejen to, že jsou tyto jeskyně nejkrásnějšími na Slovensku, jsou také jedněmi z nejstarších popsaných jeskyní v celé Evropě. Najdete je konkrétně v bradlu Bašta nad Kamennou chatou.

Demänovské ledové jeskyně

Na vrchol Ďumbieru zamíří každý dobrodruh

Dřímá ve vás duše dobrodruha? Potom nebudete dlouho váhat a vydáte se na vrchol nejvyšší hory Nízkých Tater, kterou je hora Ďumbier. Najdete ji konkrétně mezi dalšími vrcholy, a to mezi horami Chopok, Krúpova hola a Štiavnica.

Ďumbier

Vzhůru na zříceninu Likava

Jste spíše milovníkem hradů a zámků? Doporučujeme zamířit na zříceninu hradu Likava, kterou najdete v okrese Ružomberok asi kilometr od obce Likavka. Zřícenina bude příjemným zpestřením dovolené plné túr a dlouhých výprav.

Hrad Likava

A co se týče ubytování v Nízkých Tatrách, poradí vám cestovní kancelář CK Rekrea Ostrava, která vám sežene jak ubytování u Demänovské Doliny, tak jinde v Nízkých Tatrách. Doporučovaným ubytováním je například hotel Tri Studničky.

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..