ZahraničíCestování

Nejatraktivnější italské destinace: Tipy na místa, která navštívit

Moře, nekončící pláže, sluníčko hřející nás do zad a dech beroucí památky. Přesně tak lze popsat Itálii. Když si navíc vzpomeneme na zdejší vynikající gastronomii, jako lusknutím prstů se nám začnou sbíhat sliny na jazyku. A právě to nás donutí k okamžité koupi letenek do některé z atraktivních destinací. Nabízí se ale otázka, jaká destinace opravdu stojí za to? Co v Itálii vidět nejdříve?

Benátky nejen pro romantické duše

Když chce muž požádat svou drahou polovičku o ruku, snaží se vymyslet co nejatraktivnější a nejzajímavější okolnosti tomu nahrávající. Většinou kupuje letenky a vezme svou vyvolenou na některé z romantických míst na světě. Vedle Paříže se takovým místem zásnub staly i italské Benátky, jež romantikou doslova oplývají. 

A právě Benátky najdeme na seznamu nejatraktivnějších italských destinací. Když se k tomu přidá fakt, že se pomalu, ale jistě potápí, člověk by s jejich návštěvou neměl dlouho otálet. Lákadlem jsou nejen zdejší architektonické skvosty a budovy tak perfektně sladěné, že to lidský zrak naprosto nechápe. 

Za fotografii stojí náměstí svatého Marka, Ponte di Rialto, kde kotví většina gondol, a samozřejmě se nezapomeňte projet na zdejší gondole. K plavbě by vám měli dokonce i zazpívat, a to je, panečku, jiná romantika!

Benátky, Itálie
Benátky, Itálie

Sicílie láká plážemi i turistikou

Pokud už Benátky máte ze svého seznamu odškrtnuty, nabízí se Sicílie. Tato destinace je lákadlem nejen pro ty, kteří touží po dovolené strávené ležením u moře, ale také pro aktivnější jedince prahnoucí po turistických výletech. 

Obecně se Sicílie označuje za místo plné vína, pomerančů, citronů, mandlí a oliv. Dokonce se říká, že čas, respektive život zde ubíhá daleko pomaleji. Jestli je to pravda nebo se jedná jenom o babskou povídačku, to musíte zjistit sami tím, že sem zavítáte. 

Až tady ale budete, kromě Údolí chrámů navštivte i stále ještě činnou a velice vysokou sopku Etna. Jedná se o jednodenní výlet, tak se nemusíte bát toho, že by se z dovolené příliš ukrojilo.

Pláž Spiaggia dei Conigli, Sicílie
Pláž Spiaggia dei Conigli, Sicílie

Řím je nedílný bod itineráře

Když se řekne Itálie, lidem vyběhnou na mysli různá místa. Předně však Řím, kam si lze koupit letenky za opravdu nízké částky. Mluvíme o městě, kde najdete památky antické civilizace. Koloseum, Pantheon i Forum Romanum – to vše jsou položky na vašem itineráři, jež během svého pobytu musíte navštívit. Pokud je minete, jako kdybyste v Římě nebyli. 

Nesmíme zapomenout na Fontánu di Trevi, která podle zdejších plní přání. I proto se sem sjíždí turisté z celého světa – chtějí si jen přát a věřit, že se jim jejich přání splní. A když už zde budete, v okolí najdete i pověstné Španělské schody a Andělský hrad, který taktéž stojí za navštívení.

Koloseum, Řím, Itálie
Koloseum, Řím, Itálie

Milán nejen pro nákupní maniaky

Řím pro historiky, Benátky pro romantiky a Milán? Pro nákupní maniaky. Tedy i tak to lze říct. Samozřejmě město Milán nenabízí jenom hromadu módních butiků a inspirace na každém kroku, je atraktivní jistě i pro ty, kterým móda nic neříká, ale za uplynulá léta se zkrátka synonymem pro tento průmysl stal. 

Když se sem vydáte, vaše kroky budou nejdříve směřovat k jedinečné katedrále Duomo di Milano. Mluvíme o naprosté dominantě města, která leží v samotném centru. Není to však to jediné, co vás zde čeká. Kostel Santa Maria delle Grazie ukrývá známou fresku Poslední večeře, kterou má na svých bedrech Leonardo da Vinci. Královský palác je taktéž nedílnou součástí Milána stejně jako působivý renesenční hrad Sforzesco. 

Nabízí se jen otázka, co vidět nejdříve a kam nejdříve vyrazit?

Miláno, Katedrála Narození Panny Marie (Duomo di Milano)
Miláno, Katedrála Narození Panny Marie (Duomo di Milano)

Toskánsko pro milovníky vína

Itálie je známá svou gastronomií, ale také vínem. A pokud patříte mezi milovníky tohoto vynikajícího nápoje, musíte zamířit do Toskánska, kde se to vinicemi jenom hemží. Ostatně i fanoušci oliv si přijdou na své, protože tady se to hemží i olivovými háji. 

Toskánsko se dostalo do povědomí i díky jedné z naprosto typických italských památek. Mluvíme o Šikmé věži, kterou najdete v Pise. Atraktivní je i historické centrum, kudy vede opravdu působivý most Ponte Veccho. Srdcem je pak náměsté Piazza del Duomo či dóm Santa Maria del Fiore. Opět bude na každém cestovateli, kam jeho kroky povedou nejdříve, ovšem alespoň zmíněná lákadla by si měl odškrtnout ze svého seznamu.

Toskánsko, Itálie
Toskánsko, Itálie
5/5 - (1 vote)

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..