Tip na výlet – Český Krumlov

Český Krumlov bývá nazýván nejkrásnějším městem České republiky. Kdo ho navštívil, bude určitě s tvrzením souhlasit. Město má své nezaměnitelné kouzlo a atmosféru.

O Českém Krumlovu

Český Krumlov představuje okresní město, které najdeme v Jihočeském kraji, nedaleko Českých Budějovic. Protéká jím řeka Vltava. Rozkládá se na ploše 22,16 km² a má cca 13 000 obyvatel.

Památky Českého Krumlova

A jakými krásami se můžete v Českém Krumlově pokochat? Dominantu města tvoří Zámek Český Krumlov, který je druhým nejrozsáhlejším areálem v České republice. Rozsáhlejší je pouze Pražský hrad. Zámek byl vystavěn jako gotický hrad a později byl přestavěn do renesančního stylu. Tvoří ho Dolní hrad, Horní hrad, Most Na plášti a zámecká zahrada s celkovou rozlohou 10 hektarů.

Český Krumlov - Vnitřní město

Vaší pozornosti by nemělo uniknout ani Vnitřní město, které je tvořeno systémem ulic s pravidelným původním náměstím. Prohlédnete si tu četné domy různých stavebních stylů – gotika, baroko, renesance. Nejzajímavější je Radnice ve stylu renesance ze 2.poloviny 16.století a gotický Kostel sv. Víta z 15.století.

Český Krumlov - čtvrť Latrán

Nemiňte ani čtvrť Latrán, která je v podhradí zámku. Zajímavé jsou i Městské hradby z 15. století. Zbude-li vám čas, podívejte se do muzea loutek, které je v původní gotickém Kostelu sv. Jošta. Samostatnou městskou památkovou zónu tvoří od roku 2003 Plešivec, což je historická část předměstí, na kterém najdete synagogu.

Středověké centrum města je městskou památkovou rezervací již od roku 1963 a roku 1992 bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

TIP: Český Krumlov si také nádherně vychutnáte z lodi. Budete-li sjíždět dolní tok Vltavy, proplujete jím. Máte-li vztah k vodáctví, nenechte si tento zážitek ujít.

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Jeden myslel na “Tip na výlet – Český Krumlov

 • 13 března, 2019 (2:16 pm)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den
  moc pekne tipy
  my jezdime ted do krumlova sem LEYLARIA hotel a to je jak z pohadky
  dekuji za tipy kam zas na vylet 🙂

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..