Zahraničí

Tip na dovolenou v Indii

Nelákají vás klasické destinace, které se nachází poblíž České republiky, nebo takové, kam se běžně vyjíždí přes léto?

Chcete zkusit nějakou exotiku a přivézt si domů více zážitků? Vydejte se do Indie.

O Indii

Indie představuje sedmou největší a druhou nejlidnatější zemi světa. Najdeme ji v jižní Asii a rozkládá se na ploše 3 287 590 km². Hlavním městem Indie je Nové Dillí. Indie se dále dělí na spolkové státy a svazová teritoria. Země má hranice s Bangladéšem, Barmou, Čínou, Bhútánem, Nepálem, Pákistánem a leží 65 km od ostrovního státu Srí Lanka.

Co navštívit v Indii?

Budete-li v Indii, určitě byste neměli minout svazové teritorium Dillí, které se skládá z původního Dillí, Nového Dillí a venkova. Nové Dillí je hlavním městem Indie od roku 1911. Jeho staré město je na seznamu památek UNESCO. Najdete tu velký počet památek.

Nejvýznamnější je Džámí madžíd, což je největší indická mešita z červeného pískovce a bílého mramoru. V Novém Dillí najdete mnohé další zajímavé památky.

Nové Dillí

Z dalších měst stojí za návštěvu Amritsar, Áfrea, Bangalore, Chennai, Jaipur, Kalkata nebo například Mumbaj.

A jaké další zajímavé lokality V Indii najdete? Je jich mnoho. Zavítejte do Darjeeling. Mnohé krásy vám nabídne zdejší zoologická zahrada. Zajímavá je také zdejší kultura tvořená směsicí tibetské, nepálské a bengálské kultury.

Chcete poznat více zajímavých lokalit? Zamiřte do Himachal Pradesh, Ladákh, Hampi, Sacete, Sanguem, Pohoří Nilgin a Rajasthan

Chystáte-li se do Indie za koupáním, vyjeďte do svazového státu Goa. Zde jsou nejoblíbenější indické pláže. Rozlišují se na severní a jižní. Nejznámějšími severními plážemi jsou Anjuna, Bága, Calangute, Candolim. Na jihu najdete pláže Benaulim, Canasulim, Colva, Mojorda nebo Mobor.

Západ slunce v Indii

Kultura Indie vás jistě pohltí. Nechte ji na sebe dýchnout. Je o tolik jiná než ta naše …

5/5 - (1 vote)

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..