Zahraničí

4 Nejvýznamnější italské lyžařské regiony

Lyžování v Itálii

Do Itálie se vydává čím dál více českých lyžařů. Důvodem jsou velmi dobře upravené sjezdovky, které jsou pravidelně zasněžované a každou noc se upravují. Čechy ale láká i jejich poměrně snadná dostupnost. Nachází se cca 700 km od nás. Oceníte také příznivou cenu skipasů a také fakt, že tu převažuje slunečné počasí.

Dolomity superski

Tuto oblast najdete v severoitalské provincii Trentino. Jde o jeden z největších lyžařských areálů. Rozprostírá se tu 12 lyžařských středisek, takže se nemusíte bát, že byste nenašli sjezdovky, které budou vašim lyžařským schopnostem vyhovovat nejvíce. Z konkrétních lyžařských středisek si jmenujme např. Marmolada, Civetta, Plan de Corones, Alta Badia, Valle Isarco atd.

Italské středisko Dolomity superski

Piemonte

Piemonte se rozkládá v přímořských Alpách poblíž Monte Carla. Pro Čechy je tato lokalita už poměrně vzdálená. Oblíbenými středisky v oblasti Piemonte jsou Bardonecchia a Via Lattea/Sestriere.

Italské středisko Piemonte

Alta Valtellina

Lyžařská oblast Alta Valtellina se nachází u hranice mezi Itálií a Švýcarskem. Lyžařské trasy tu jsou umístěné na dlouhých údolích, které vám dopřejí maximální požitek z jízdy. Mají totiž obvykle kolem 3 kilometrů. Najdete tu střediska Livigno/Mottolino, Livigno/Carosello, Santa Caterina, Bormio atd.

Italské středisko Alta Valtellina

Skirama Dolomiti Adamello Brenta

Tuto lyžařskou oblast najdete v severozápadní části Trentina. Své si tu najdou všichni lyžaři, od začátečníků až po velmi pokročilé. Je tu kolem 380 km sjezdovek. Nejčastěji lyžaři míří do Madonna di Campiglio. Oblíbená jsou také střediska Folgarida, Marilleva, Tonale nebo Presena.

Italské středisko Skirama Dolomiti Adamello Brenta

Z další italských lyžařských regionů si ještě jmenujme Val Brembana, Valle d´Aosta, Ortler nebo Skiarena.

Pokud vás Italská střediska moc nezaujaly tak mám další tipy a to na lyžářské střediska v Německu a lyžařské střdiska v Rakousku. Určitě stojí také za shlédnutí!

5/5 - (1 vote)

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..