Zahraničí

4 Tipy na nejlepší lyžování v Německu

Lyžování v Německu

Chcete si kvalitně zalyžovat? Nebaví vás neudržované svahy a dlouhé fronty na vlek? Pak vyjeďte do Německa. Nejlépe se lyžuje v Bavorských Alpách. Kvůli kvalitnímu lyžování nemusíte příliš daleko. Několik kilometrů za Železnou Rudou je Velký javor, který představuje oblíbený lyžařský areál. Užijte si lyžování v Německu i vy. A jaké lyžařské oblasti jsou oblíbené?

Allgau

Tato oblast patří k vápencovým Alpám. Pohoří dosahuje výšky přes 2 000 m. Oblíbenými lyžařskými areály tu jsou Berchtesgadener Land, Garmisch-Partenkirchen, Oberstdorf a Balderschwang. Najdete tu tratě všech obtížností a je tu i dostatek turistických tratí. Na pěší výlet se můžete vydat třeba ke Královskému jezeru či do okolí Berchtesgadenu.

Lyžařské město Allgau

Erzgebirge

Erzgebirge je pohořím podél česko-německých hranic na severozápadě Čech a jihu Saska. A kam směřuje nejvíce turistů? Pokud chcete skutečně kvalitní podmínky na lyžování a mnohé další vyžití, zamiřte do lyžařského střediska Fichtelberg. Nedaleko něj se nachází lázeňské městečko Oberwiesenthal, které rovněž stojí za návštěvu.

Lyžařské krajina v Erzgebirge

Bayerischer Wald

Bayerischer Wald představuje národní park. Jde o nejstarší národní park Německa. Lyžaře zde lákají především vrcholy hor Falkenstein, Luzný a Ráchel. Navštivte tu střediska Grosser Arber a Sankt Englmar. Užijete si tu i spoustu jiné zábavy. Oblast je maximálně přizpůsobená turistům.

Sjezdovka v Bayerischer Wald

Schwarzwald

Tuto oblast najdete v jihozápadním Německu nedaleko francouzských a švýcarských hranic. Více než 70 kopců tu má nadmořskou výšku přes 1 000 metrů. Směřují sem mnozí milovníci lyžování, ale i dalších zimních sportů. Můžete se tu vydat i na túru. Ze středisek si jmenujme Feldberg a Baiersbronn.

Lanovka v Schwarzwald

Pokud vás Italská střediska moc nezaujaly tak mám další tipy a to na lyžářské střediska v Itáliilyžařské střdiska v Rakousku. Určitě stojí také za shlédnutí!

5/5 - (1 vote)

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..