Cestování s dětmi

Děti většinou cestování dobře snáší, často i lépe než dospělí. Pokud se vydáte letadlem, máte jej v těsné blízkosti a nemusíte se věnovat řízení. Podívejme se, na co se rodiče ohledně cestování nejčastěji ptají. 

Cestování s dětmi do 2 let 

Pro děti jsou připraveny speciální tarify a služby podle věku dítěte. Většina leteckých společností rozlišuje 2 věkové kategorie. Jiné podmínky mohou mít charterové lety a nízkonákladoví dopravci, proto si informace vždy ověřte. Miminka ve věku dvou let mohou cestovat na klíně nebo na vlastním sedadle. Za dítě bez nároku na vlastní sedadlo většinou zaplatíte 10 % ceny z použitelného tarifu a za dítě s vlastním sedadlem zpravidla zaplatíte 75 %

Děti od 2 do 12 let

Děti od 2 do 12 let musí mít svou vlastní letenku se speciálním dětským tarifem. Většinou mají stejný nárok na přepravu zavazadla, jako mají dospělí, ale opět je nutné si to ověřit u dané letecké společnosti. V letadle sedí vedle vás. Informujte se u aerolinky, kolik dětí do 2 let s vámi může letět. Většinou můžete cestovat se dvěma dětmi do 2 let. Druhé dítě musí mít potvrzenou rezervaci místa a vlastní autosedačku s certifikací pro použití v letecké dopravě. 

Letiště

Při rezervaci místa je možné si vyžádat zdarma certifikovanou sedačku letecké společnosti. Taxislužby by měly mít k dispozici autosedačky. Stačí to předem říci operátorovi. 

Překonání změny tlaku při přistání letadla 

Pokud dítě ještě nemůže cucat bonbon, pomáhá cumlání dudlíku. Postačí i lahev s bezpečnostním pítkem v malé lahvičce, ze které bude dítě při přistávání pít. Pro malé děti můžete mít na palubě více než 100 ml. Polykání pomůže vyrovnat tlak v uších. Dítě může jíst třeba i sušené ovoce nebo tyčinky. Lahev se dá koupit přímo na letišti nebo u letušky. Telefon musí být po dobu letu v režimu „letadlo“. Filmy a pohádky ale děti sledovat mohou, pokud mají sluchátka.

Vezměte oblíbenou nebo hračku, deku na přikrytí, plenky na přebalení, vlhké ubrousky a náhradní oblečení. 

Letadla a kočárek

Kočárek se musí nahlásit u přepážky u odbavení zavazadel. Při prohlídce jej složíte a necháte projet rentgenem. Kočárek bude označen a ponechán až do odletu. Pak jej předáte před vstupem do letadla. Kočárek vám přistaví ihned po přistání, ale na některých letištích vám jej vydají až v letištní hale. V tom případě oceníte nosítko nebo šátek na nošení dětí.

Kočárek je u většiny leteckých společností zdarma a nepočítá se do váhového limitu. Můžete mít také spací koš nebo zmíněnou certifikovanou autosedačku. Kočárek lze většinou také zdarma půjčit přímo na letišti. Golfové hole lze po domluvě vzít na palubu letadla.

Ohodnoťte tento článek

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..