Zahraničí

Lyžování Kaprun (Zell am See) – Vše, co potřebuje vědět

Lyžařská sezona je již v plném proudu a vy stále nevíte, kam byste se letos měli vydat za nezapomenutelnými a dechberoucími zimními radovánkami? Co zkusit vyhlášená lyžařská střediska v okolí obce Kaprun, kde na vás krom perfektních sjezdovek čeká mnoho dalšího vyžití?

Jen asi opravdu málokdo někdy v minulosti neslyšel o vyhlášeném středisku zimních sportů a pěší turistiky Zell am See – Kaprun. Tato oblast se v posledních letech stala čím dál více vyhledávaná a oblíbená. Není se také vůbec čemu divit. Toto místo vám krom dokonalého lyžování nabízí také dechberoucí výhledy, malebnou přírodu, výtečné restaurace a moderní relaxační centrum.

Obec Kaprun, která se nachází v okrese Zell am See v Rakousku, je jistota bezchybné dovolené. Nejen, že se zde rozhodně nebudete nikdy nudit, ale také vás zde čeká mnoho mimořádných zážitků. Obec Kaprun se v minulých letech stala velice proslulá, a to především díky pestré škále nabízených zimních sportů a turistických aktivit. Jedná se o okouzlující obec, která je obklopena vysokými horami, jejichž vrcholky končí vysoko v oblacích.

Děvče lyžuje

Záruka dokonalého lyžování

Jste-li opravdovými fanoušky zimních sportů, tak si oblast Kaprun rozhodně nesmíte nechat ujít. Zde se vám nabízí dvě vyhlášené lyžařské oblasti, které zaručeně stojí za zvážení – Kitzsteinhorn a Maiskogel.

Lyžařská oblast Kitzsteinhorn

Nejvyhlášenější lyžařskou oblastí v oblasti obce Kaprun, kterou navštěvují turisté z celé Evropy, je Kitzsteinhorn. Jedná se o ledovcové středisko, které se mezi lyžaři stává čím dál více oblíbené. Toto místo vám totiž nabízí ohromujících 61 kilometrů sjezdovek, které jinde najdete jen velmi těžko. Tato oblast se dále vyznačuje nejmodernějšími vleky – pozemní i kabinové lanovky a šleprové i sedačkové vleky.

Zajímají-li vás konkrétní ceny za nabízené služby a skipasy, tak vše potřebné naleznete zde.

A pokud by vás náhodou lyžování po čase omrzelo, můžete využít některou z dalších zimních aktivit, které se vám zde nabízejí.

Lyžařská lanovka

Lyžařská oblast Maiskogel

Druhou zmiňovanou oblastí je lyžařská oblast Maiskogel, o které jste již v minulosti možná slyšeli. Tato oblast disponuje celkem 20 kilometry sjezdovek a rovněž se řadí mezi ty nejvyhlášenější. Co se týče nejmodernějších vleků v této oblasti, tak se zde můžete těšit na šleprové i sedačkové vleky a kabinové lanovky.

Ceny za skipasy jsou zde o něco málo levnější, než je tomu u lyžařské oblasti Kitzsteinhorn.

A i zde máte možnost využití volnočasových aktivit, které vám jistě zpestří dovolenou.

Kabinová lanovka

Obě zmiňovaná lyžařská střediska vám dále nabízejí služby půjčovny lyží, lyžařské školy a dokonce i možnost ubytování.

Kaprun a ubytování

Pokud jste se rozhodli, že letošní zimní dovolenou strávíte právě v oblasti obce Kaprun, jednou z nejdůležitějších otázek, které budete řešit, bude jistě také ubytování. To zde můžete nalézt v nejrůznějších cenových kategoriích a v odlišném komfortu. Jednou z možností je proslulý booking, kde si pomocí filtrů velmi snadno navolíte, jaké ubytování hledáte. Další zajímavou variantou je ubytování přes airbnb, které vám rovněž nabízí skvělé ubytování za přijatelné ceny. Ubytování samozřejmě můžete hledat i přes již zmiňované lyžařské oblasti a jejich webové stránky.

Jelikož se jedná o vyhlášené středisko, je potřeba počítat s o něco vyšší cenou za ubytování, než například za pobyt na horách na našem území.

Dopřejte si chvíle relaxace

Zdejší malebná oblast vám krom zimního vyžití nabízí také dokonalý wellness resort, kde zažijete opravdové chvíle rozkoše. Moderní Tauern Spa v obci Kaprun vám nabízí možnosti vodního, saunového či wellness světa. Jistě vás zde mile překvapí také možnost využití ubytování nebo báječné restaurace. Jedná se zkrátka o dokonalý komplex v úchvatné horské krajině.

Doprava

Krom vhodného výběru lyžařské oblasti a ubytování se mezi podstatné faktory zimní dovolené řadí doprava. Nejjednodušší varianta, jak se do horské vesničky Kaprun můžete dostat, je pomocí vlastního automobilu. Tato varianta je zaručeně nejkomfortnější. Do auta si můžete sbalit všechny potřebné věci bez omezeného počtu zavazadel a neustále je můžete mít u sebe.

Co se týče přepravy z obce Kaprun do konkrétních lyžařských oblastí, velkou novinkou je lanovka, která vás přes oblast Maiskogel dopraví až k samotnému ledovci v lyžařské oblasti Kitzsteinhorn.

Buďte v obraze

Zaujala vás tato destinace a nyní zvažujete, že se za jejím poznáním přeci jenom vydáte? Zde můžete sledovat ty vůbec nejnovější informace o zdejším počasí, ať jste stále v obraze a nic vás během vaší dovolené nepřekvapí. A pokud by vás zajímalo aktuální dění nejen z obce Kaprun, ale i z přilehlých sjezdovek, tak to velmi snadno můžete sledovat na přítomných webkamerách.

Kitzsteinhorn nad mraky

Pokud jste se rozhodli zimní dovolenou v jedné z výše uvedených oblastí opravdu strávit, tak zaručeně nebudete litovat.

5/5 - (1 vote)

pravetady.cz

Jsme milovníci cestování, dobrodruzi a studny informací, které rádi předáváme dále a na tento popud vznikl magazín pravetady.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..